එදා ඉදලා සිවුරු දාගත් රස්තියාදුකාරයන් රට පස්සට ඇද්දා-මංගල සමරවීර VIDEO

මෙරට නායකයන් නිවැරදි දේ කරන්නට උත්සාහ කරද්දී ඒ සෑම අවස්ථාවකදීම ඉතාම ගෝත්‍රික ලෙස චීවරධාරීන් විසින් රට ආපස්සට ඇද්දේ යැයි හිටපු ඇමැති මංගල සමරවීර මහතා සඳහන් කරයි.
මෙරට සිංහල බෞද්ධ රටක් නොවේ යැයි නැවත වතාවක් තමන් පවසන බවද පැවසූ ඔහු චීවරධාරීන් කුඩා කාලයේ දී ශාසනයට ඇතුළත් කරන්නේ හතර කේන්දරය පාළු වීම නිසා සහ දුප්පත්කම නිසා මහන වී ඔහුන් විසින් මෙම විනසය්න් සිදුකරන බවය .
සිවුරු දරාගත් රස්තියාදුකාරයන් ඒ ආකාරයෙන් කටයුතු කරන නිසා තමනට ද එවන් අදහස් පළ කිරීමට සිදුවුවද ඔහු සඳහන් කළේය. මංගල සමරවීර මහතාගේ මෙම ප්‍රකාශයන්ට ජනතාව සහ සියලුම පක්ෂ වල සාමාජිකයන්ගේ දැඩි පිළිකුලට ලක් කොට ඇති අවස්ථාවකදී මොහු නැවත නැවතත් එමදේම කිරීම මෙම රටේ ජීවත්වන බහුතර ජනයාගේ අවාසනාවය . මාධ්‍ය ආයතනක් සමගින් සම්මුඛ සාකච්ඡාවට එක්වෙමින් හිටපු ඇමැතිවරයා මෙම අදහස් පල කරන ලදී

 

 1,326 total views,  15 views today

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Leave a Reply