රනිල් එජාප නායකත්වයෙන් ඉවත් වෙයි. කරු ජයසූරිය නව නායකත්වයට..

එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ නායක රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා පක්ෂ නායකත්වයෙන් සමු ගැනීමට තීරණය කර ඇති බව වාර්තා වෙයි.

පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී රාජිත සේනාරත්න මහතා ද මාධ්‍ය අමතමින් කියා සිටියේ රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා නායකත්වයෙන් ඉවත් වීමට සූදානම් යයි තමන් සමඟ පැවසූ බවයි.රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතාට පක්ෂ නායකත්වයෙන් සමු ගැනීම සඳහා ගෞරව ගෞරවනීය උත්සවයක් පැවැත්වීමට ද දැනට සාකච්ඡා කරමින් ඇත.

ඉදිරි පාර්ලිමේන්තුවේ විපක්ෂ නායක ධුරය සජිත් ප්‍රේමදාස මහතාට ලබාදීමට එකඟ සාකච්ඡා වී ඇති අතර තාවකාලිකව පක්ෂයේ නායකත්වය කරු ජයසූරිය මහතාට ලබාදීමට ද යෝජනා වී ඇත.ඉදිරියේදී පැවැත්වෙන පාර්ලිමේන්තු මහ මැතිවරණයෙන් පසු නව නායකයෙක් පත් කිරීමටද පක්ෂය විසින් තීරණය කර තිබේ.

 2,251 total views,  5 views today

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Leave a Reply