සජිත්ගේ පරාජය සමරා එජාප ප‍්‍රබලයාගේ නිවසේ සාදයක්. නව එජාප තරුණ නායකයාට සුබ පතයි.

ජනාධිපතිවරණයෙන් සජිත් ප්‍රේමදාස මහතා පරාජය වීම සමරමින් එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ ප්‍රබලයන් කිහිප දෙනෙකු කොළඹ දී සාදයක් පවත්වා තිබේ.බත්තරමුල්ලේ පිහිටි එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ ප්‍රබලයෙකුගේ නිවසේදී මෙම සාදය පවත්වා ඇත.එම අවස්ථාව සඳහා එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ මීළඟ නායකත්වයට පත් වීමට සූදානමින් සිටින පුද්ගලයා ද සහභාගී වී ඇති අතර ඔහුට සුබ පැතීමටද පිරිස කටයුතු කර ඇති බව වාර්තා වෙයි.

වත්මන් නායක රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා එජාප නායකත්වයෙන් ඉවත් වීමට දැනටමත් සූදානමින් සිටින අතර මීළඟ මහ මැතිවරණය මෙහෙයවීමට දී කරූ ජයසූරිය මහතා හෝ වෙනත් පුද්ගලයෙකු තාවකාලික නායකත්වයට පත් කර මැතිවරණයෙන් පසු පක්ෂයේ නායකත්වයට මෙම තරුණ තරුණ දේශපාලනඥයා පත් කිරීමට කටයුතු සූදානම් වෙමින් තිබේ.

 1,124 total views,  5 views today

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Leave a Reply