එක්සත් ජාතික පක්ෂය සහ ජනතා විමුක්ති පෙරමුණ සිදුකල රහස් කුමන්ත්‍රණයක ප්‍රතිපලයක් ලෙස අනුර කුමාර දිසානායක මෙවර ජනාධිපතිවරණයට ඉදිරිපත්වූ බව අප මුලදීම හෙළිදරව් කළෙමු. නමුත් අනුර කුමාර ඇතුළු ජනතා විමුක්ති පෙරමුණත් එක්සත් ජාතික පක්ෂයත් එය අසත්‍ය බවට හේතු දැක්විය.

අනුර කුමාර ඇතුළු ජනතා විමුක්ති පෙරමුණේ දක්ෂ කථිකයින් තාත්වික රංගනයක යෙදෙමින් එජාපයට මෙන්ම පොදුජන පෙරමුණටද සිය විවේචන ඉතා ආකර්ශනීය අයුරින් ඉදිරිපත් කරමින් සිස්ටම් එක වෙනස් කරන්නට කියා 71 වසරක් ජරාජීර්ණ වූ මෙරට දේශපාලනය තුල වෙනසක් දකින්නට කැමති පක්ෂ වලට කඩේ නොයන චන්ද දායකයින් යම් ප්‍රමාණයක් තමන් වටා එකාතු කර ගැනීමට සමත්විය.

නමුත් අප එදා කී කතාව සක්සුදක් දේ විද්‍යමාන කරමින් ජනාධිපතිවරණය එළිපත්තට පැමිණි අවසන් කාලසීමාව තුල ජනතා විමුක්ති පෙරමුණට ලබා දෙන මනාපයේ දෙවන මනාපය සජිත් ප්‍රේමදාස වෙත ලබාදෙන ලෙසට නිර්ලජ්ජිතව ප්‍රකාශ කරමින් සිටී. එයට සාක්ෂි සපයමින් ජනතා විමුක්ති පෙරමුණේ මාලිමාව දිනවීමට අවශ්‍ය සියලු ප්‍රචාරක වියදම් රවී කරුණානායක සහ අර්ජුන් අලෝසියස්ට අයත් ආයතන දෙකක් මඟින් සිදු කරන බවට විශ්වාසදායක සාක්ෂි හෙලිදරාව් වී ඇත. ඒවා ඉදිරියේදී ජනගත කිරිමටද අප සුදානම් බවද මතක් කර සිටිමු.

සබැ ලෙසම සිස්ටම් එක වෙනස් කිරීමටනම් ඇති එකම විකල්පය එක්සත් ජාතික පක්ෂය හෝ එක්සත් ජාතික පක්ෂයේම අතකොලුවක්ව ඔවුනට කඩේ යන රතු අලි පැටවුන් නොවන බවත් සිය හැකියාව ක්‍රියාවෙන්ම ඔප්පු කල ගෝඨාබය රාජපක්ෂ පමණක්ම වන බවත් අප මතක් කර සිටිමු.

අපේ රටට යලිත් 2015දී මෙන් කට වාචාල නායකයකු හෝ ආඬි හත් දෙනාගේ කැද හැලියක් මෙන් ආණ්ඩුවක් අවශ්‍ය නැත අවශ්‍ය වන්නේ වැඩ කල හැකි කෙලින් තීන්දු තීරණ ගන්නා නායකයකු පමණි. එබැවින් නොවැම්බර් 16 එක එක කූට උපායන් වලට හසු නොවී අයාලේ ගිය රට යලි හරි පාරට ගත හැකි නායකත්වයකට රට භාර කරමු.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here