‘රිෂාඩ්ගේ සහෝදරයා නැවත අත්අඩංගුවට ගන්න’ – ආණ්ඩුවේ මන්ත්‍රීවරුන්ගෙන් ජනපතිට ලිපියක්

පාස්කු ප‍්‍රහාරයට අනුබල දීමට සැකපිට අත්අඩංගුවට ගත් හිටපු ඇමැති රිෂාඞ් බදියුදීන්ගේ සහෝදරයකු වන රියාජ් බදියුදීන් නමැත්තා අපරාධ පරීක්‍ෂණ දෙපාර්තමේන්තුව මගින් නිදහස් කර ඇත්තේ අත්තනෝමතිකව බවත් ඒ නිසා ඒ සම්බන්ධයෙන් පරීක්‍ෂණයක් සිදුකරන ලෙසත් ඔහු නැවත අත්අඩංගුවට ගන්නා ලෙසත් ඉල්ලා ආණ්ඩුවේ මන්තී‍්‍රවරුන් සිය දෙනකුගේ අත්සනින් යුතු ලිපියක් ඊයේ (9) ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්‍ෂ මහතාට යොමු කර තිබේ.
 
 හිටපු පොලිස් මාධ්‍ය ප‍්‍රකාශකවරයා විසින් රියාජ් බදියුදීන් නිදහස් කිරීම සම්බන්ධයෙන් කළ ප‍්‍රකාශ සහ හිටපු හමුදාපති මහේෂ් සේනානායක මහතා විසින් මේ සම්බන්ධයෙන් කර ඇති අනාවරණයන් ද එම ලිපියේ සඳහන් කර ඇත.

එවන් ප‍්‍රබල සාක්‍ෂි හමුවේ අපරාධ පරීක්‍ෂණ දෙපාර්තමේන්තුව අත්තනෝමතික ලෙස කි‍්‍රයාකර ඇති බවත් ඒ පිළිබඳව පූර්ණ පරීක්‍ෂණයක් සිදුකර ත‍්‍රස්තවාදයට අනුබල දුන් රියාජ් බදියුදීන් යන අයව නැවත අත්අඩංගුවට ගෙන නීතිය කි‍්‍රයාත්මක කරන ලෙසත් ජනපතිවරයාට යොමු කළ ලිපිය මගින් ඉල්ලා ඇත.

 1,129 total views,  6 views today

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Leave a Reply