ලංකා සහල් නිෂ්පාදකයෝ සහල්වලට පාලන මිලක් ඉල්ලති!

රජය මුහුණ පා සිටින ඩොලර් අර්බුදය හමුවේ සහල් ආනයනය කිරිම වහාම නතර කර සහල් සඳහා උපරිම සිල්ලර මිලක් පනවන ලෙසත් පාරිභෝගික ජනතාවට හිඟයකින් තොරව සහල් ලබාදීමට තමන් සතුව පවතින ලංකා සහල් නිෂ්පාදකයන්ගේ සංගමය අද පැවැසීය.

පොලොන්නරුව සේවාගම ප්‍රදේශයේදි මාධ්‍ය සාකච්චාවක් පවත්වමින් එම සංගමය එසේ සඳහන් කළේය.

ඒ අනුව සහල් ආනයනය නොකර කැකුළු සහල් සඳහා රුපියල් 105ක්ද නාඩු සහල් කිලෝවක් සඳහා 130ක් ද කීරි සම්බා සහල් කිලෝවක් සඳහා රුපියල් 160ක උපරිම සිල්ලර මිලක් පනවා වහාම ගැසට් නිවේදනයක් නිකුත් කරන ලෙස එම සංගමයේ ලේකම් ඩබ්ලිව්.ඩී.කේ. මුදිත් පෙරේරා මහතා සඳහන් කළේය.

රජය රටින් සහල් මෙට්‍රික් ටෝන් ලක්ෂයක් ගෙන්වීමට සූදානම් ඊට ඩොලර් මිලයන හතිලියක් වැය වන බවත් එම සහල් තොගය ලංකාවේ සහල් පාරභෝගියකයන්ට ප්‍රමාණවත් වන්නේ සති දෙකකට පමණක් බව ද මුදිත් පෙරේරා මහතා පැවැසීය.

 441 total views,  10 views today

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Leave a Reply