Lyca සභාපති අලිරාජා සුභාස්කරන් Jaffna Kings හි නව හිමිකරු බවට පත්වෙයි!

ලංකා ප්‍රිමියර් ලීග් (LPL) සමාරම්භක තරගාවලියේ ජයග්‍රාහී කණ්ඩායම වන යාපනය ස්ටැලියන්ස් හි නව හිමිකරු ලෙස අභිනවයෙන් තේරී පත්වූයේ ශ්‍රී ලංකාවේ උපත ලැබූ බ්‍රිතාන්‍ය ව්‍යවසායකයෙකු වන අලිරාජා සුබාස්කරන් මහතාය. මොහු ලංකා ප්‍රිමියර් ලීග් පන්දුවාර විස්සයි විස්ස දෙවන තරග වාරයට යාපනය කිංග්ස් හි හිමිකාරීත්වය ලබා ඇත.

මෙම නව ව්‍යාපෘතිය ගැන කතා කරමින් සුභාස්කරන් මහතා පැවසුවේ, “ LPL හි ක්‍රමාණුකූල දියුණුව ගැන මම අවධානයෙන් සිටියා. එය ආකර්ෂණීය ක්‍රීඩා ඉසව්වක් බවට පත් වුණා වගේම LPL ක්‍රිකට් දින දර්ශනයේ ප්‍රධාන අංගයක් බවට පත්වෙයි කියලා මම තදින්ම විශ්වාස කරනවා. ලොව පුරා බොහෝ ශ්‍රී ලාංකිකයින් මෙම තරඟාවලිය දෙස බලා සිටින අතර වඩා හොඳ අරමුදල් සහ විශාල නම් කෙටුම්පත් කිරීමත් සමඟ ලීගය ගෝලීය සංසිද්ධියක් වනු නිසැකයි. එමනිසා මට මෙය හැර යාමට අවශ්‍ය වන්නේ නැහැ.” යනුවෙනි.

සුබාස්කරන් මහතා එක්සත් රාජධානියේ  Lyca සමාගම් සමූහයේ නිර්මාතෘ සහ සභාපති වන අතර, එය දකුණු ආසියානු කලාපයේ ඉන්දියාවේ සහ ශ්‍රී ලංකාවේ ප්‍රබල සහභාගීත්වයකින් යුතුව තම කණ්ඩායම LPL වෙත ගෙන ඒම සඳහා ශක්තියක් විය හැකි ව්‍යාපාරයකි. ඔහු යාපනය කණ්ඩායම තෝරා ගත්තේ ඇයි දැයි අසන විට සුබාස්කරන් මහතා පැවසුවේ “හොඳයි, ගිය වසරේ ජයග්‍රහණය කළ කණ්ඩායමට ලන්සු තැබීම සාධාරණ දෙයක් සහ සෑම කෙනෙකුම එවැනි කණ්ඩායමකට ලන්සු තැබීමට කැමතියි. ඒ වගේම ලංකාවේ උතුරු ප්‍රදේශය ගැන මට තියෙන්නේ සානුකම්පිත හැඟීමක් වගේම ආත්මීය බැඳීමක්.”

නව හිමිකරු පිළිගනිමින්, LPL හි නිල ප්‍රවර්ධක ඩුබායිහි මූලස්ථානය කරගත් IPG හි නිර්මාතෘ සහ ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී අනිල් මොහාන් මහතා පැවසුවේ, “ Lyca සමූහ ව්‍යාපාරයේ සභාපති අලිරාජා සුබාස්කරන් මහතා යාපනය කණ්ඩායමේ හිමිකරු වශයෙන් පිළිගැනීමට ලැබීම මට ඉමහත් සතුටක්. ඔහුගේ ක්‍රීඩාව කෙරෙහි ඇති දැඩි ඇල්ම නිසා ඔහුට කණ්ඩායම සමඟ සම්බන්ධ වී සිටින රසිකයන් හා එහි සියලුම පාර්ශවකරුවන් සමඟ සාර්ථක ඉදිරි ගමනක් යාමට හැකි වන බව මට විශ්වාසයි. ” යනුවෙනි.

LPL හි නිල ප්‍රවර්ධක වන ඩුබායි පදනම් කරගත් නිෂ්පාදන දැවැන්ත IPG හි ප්‍රධාන මෙහෙයුම් නිලධාරී ජවාඩ් ගුලාම් රසූල් මහතා මෙසේ පැවසීය, “කළමනාකරණයේ දී, ක්‍රීඩකයින්ගේ හෝ ෆ්‍රැන්චයිස් හිමිකරුවන්ගේ වුවද සහයෝගීතාව ශක්තිමත් කර ගැනීමට බොහෝ පුද්ගලයින් සම්බන්ධ කරගත යුතු බව IPG කණ්ඩායමේ අපි පිළිගන්නවා. ඛඡඛ වැනි සංවිධානයක් ගැන අපට ආඩම්බර වෙන්න පුළුවන්. ඛහජ් සමූහයේ සභාපති අලිරාජා සුභාස්කරන් මහතා යාපනය ස්ටැලියන්ස් හි නව හිමිකරු වශයෙන් ලංකා ප්‍රිමියර් ලීග් තරගාවලියට  සාදරයෙන් පිළිගන්නවා.”

මෙම තරගාවලියට ක්‍රීඩකයින් තේරා ගනු ලබන LPL Player’s Draft   ලබන මාසයේ දී පැවැත්වීමට නියමිතව තිබියදී, යාපනය ෆ්‍රැන්චයිස් හි නව හිමිකරු ජාත්‍යන්තර හා දේශීය ප්‍රවීණයන් කිහිප දෙනෙකු සම්බන්ධ කර ගැනීමට ද බලාපොරොත්තු වේ. පසුගිය වසරේ මෙන්ම මෙවරත් ඉතා තරඟකාරී කණ්ඩායමක් තරඟ බිමට යැවීමට හැකිවන බව තමාට විශ්වාස බව ඔහු පැවසුවේය.

2020 නොවැම්බර් 26 සිට දෙසැම්බර් 16 දක්වා හම්බන්තොට මහින්ද රාජපක්ෂ ජාත්‍යන්තර ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාංගණයේ ජෛව ආරක්ෂිත බුබුලක් තුළ ක්‍රීඩා කළ ලංකා ප්‍රිමියර් ලීගයේ ( LPL) සමාරම්භක තරඟය රූපවාහිනිය සහ ඩිජිටල් මාධ්‍ය හරහා මිලියන 557 ක ජනතාවක් නරඹා ඇත. අනුග්‍රාහකයින් ඩොලර් මිලියන 54.5 ක ලාභයක් භුක්ති විඳි අතර හිමිකම් අනුග්‍රහක MY11 CIRCLE, ROI 9.85x ක ආදායමක් ලැබුණි. LPL පළමු තරඟයේ ජයග්‍රාහකයා වූ යාපනය ස්ටැලියන්ස් ඩොලර් මිලියන 3.98 ක මුදල් ත්‍යාගයක් හිමි කරගත් අතර අතර පසුව ගාල්ල ග්ලැඩියේටර්ස් ඩොලර් මිලියන 3.82, දඹුල්ල වයිකින්ස් (වර්තමානයේ දඹුල්ල ජයන්ට්ස්) ඩොලර් මිලියන 3.54 , කලම්බු කිංග්ස් ඩොලර් මිලියන 3.44 සහ මහනුවර ටස්කර්ස් ඩොලර් මිලියන 3.19 ක මුදල් ත්‍යාග දිනාගන්නා ලදි.

ශ්‍රී ලංකාව, ඉන්දියාව, පකිස්ථානය, බංග්ලාදේශය, එක්සත් රාජධානිය, කැනඩාව, අයර්ලන්තය සහ නවසීලන්තය යන රටවල Sky Sports, Sony Sports Network, Geo, PTV සහ Willow TV හරහා මෙය සජීවීව විකාශනය කරන ලද LPL තරඟය මිලියන 155 ක ජනතාවක් නරඹා ඇත. සමාජ මාධ්‍ය තුළ එය මිලියන 218 ක නැරඹුම් වාරයක් දක්වා ළඟා වූ අතර LPL විසින් 133478 ක ලාභයක් උපයා ගත්තේය. ලීගය සෑම තරඟයක් සමඟම නව ජීවයක් ලබන අතර ක්‍රීඩාවේ නිම්හිම් ජාත්‍යන්තර තලය තුළ බැබළ වීමටද දායක වෙයි.

 1,196 total views,  5 views today

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Leave a Reply