නැගෙනහිර මුහුදේදී ගිනි ගැනීමට ලක්වූ ඵඔ නිව් ඩයමන්ඞ් නෞකාව ආසන්නයේ සාගර ජලය මතුපිට නිරීක්ෂණය වූ ඉන්ධන පැල්ලම එම නෞකාවේ ඉන්ධන ටැංකියක සිදුවූ කාන්දුවීමකින් ඇතිවූ පැල්ලමක් බව නාවික හමුදාව අද තහවුරු කළා. 

එහෙත්, නෞකාවේ ඇති බොරතෙල් ගබඩා සංචිතයෙන් සාගරයට මෙතෙක් තෙල් කාන්දුවක් සිදුවී නොමැති බවයි අද පැවති මාධ්‍ය හමුවකට එක්වෙමින් නාවික හමුදා මාධ්‍ය ප‍්‍රකාශක කපිතාන් ඉන්දික ද සිල්වා පැවසුවේ. කෙසේවෙතත්, නෞකාවට ගොඩවූ විදේශීය විශේෂඥයින් විසින් නෞකාවේ වත්මන් තත්ත්වය පිළිබඳ වාර්තාව නාවික හමුදාව වෙත ලබාදීමට නියමිත බවයි මෙහිදී ප‍්‍රකාශ කෙරුණේ. 

කෙසේවෙතත්, නෞකාවේ ස්ථායිතාවයට මෙතෙක් කිසිඳු හානියක් සිදුවී නොමැති බව ද නාවික හමුදා මාධ්‍ය ප‍්‍රකාශකවරයා මෙහිදී වැඩිදුරටත් සඳහන් කළා.  

ඵඔ නිව් ඩයමන්ඞ් නෞකාවෙන් පිටවන ඉන්ධන මගින් මුහුදු තීරයට සහ සාගරයට සිදුවන හානිය වළක්වා ගැනීම සඳහා මෙන්ම මනුෂ්‍ය ජීවිතවල අන්තරාදායක තත්ත්වයක් හටගැනීම වළක්වාලීම සඳහා වහාම මෙම නෞකාව මුහුදු සැතපුම් 200 ක් දුරට ගෙන යා යුතු බවට නීතිපති දප්පුල ද ලිවේරා විසින් සමුද්‍රීය පරිසර ආරක්ෂණ අධිකාරියට උපදෙස් ලබාදී තිබෙනවා.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here