“ඔබගේ ආදරණීයයන් මෙම රෝගයෙන් බේරාගන්න” – කොවිඩ් රෝගයෙන් මව අහිමි වූ ගයත්‍රි ඩයස්ගේ ඉල්ලීම! [VIDEO]

කොවිඩ් -19 වෛරසයට ගොදුරුවීමෙන් ජනප්‍රිය රංගන ශිල්පිනී ගයත්‍රි ඩයස් මහත්මියගේ මව මියගොස් තිබේ.

ඇය සිය ෆේස්බුක් පිටුවේ සටහනක් තබමින් ඒ බව සඳහන් කර ඇත.

එහි දක්වෙන්නේ,

“2021 ජුනි 13 වන දින මගේ ආදරණීය මව කොරෝනා වෛරසය හේතුවෙන් අභාවප්‍රාප්ත විය. ඇයට හෘද රෝගයක් තිබුණි.  හුස්ම ගැනීමේ අපහසුතා හේතුවෙන් ඇය රෝහල්ගත කෙරිණි. ඇය සෙමෙන් සුවය ලබමින් සිටියදී ඇයට හෘදයාබාධයක් ඇතිවිය. අතිශයින් කරුණාවන්ත හා ත්‍යාගශීලී වූ මාගේ ලස්සන මව දැඩි සත්කාර ඒකකයේ දී අභාවප්‍රාප්ත විය. ඇයව ආදාහනය කිරීම සඳහා පැය කිහිපයක් ඇතුළත රැගෙන ගියාය. මගේ මවට නිසි සමුගැනීමක් කිරීමට නොහැකිවීම දවසේ සෑම තත්පරයකම මාව කාලකණ්ණි කරයි. අද මම මේ කතාව බෙදාගන්නේ අවශ්‍ය පියවර ගන්නා ලෙස සියලු දෙනාගෙන් කාරුණිකව ඉල්ලා සිටීමටය. තුන්වන රැල්ල පළමු තරංග දෙකට වඩා නරකය. දිනපතාම මරණ සංඛ්‍යාව වැඩි වෙමින් පවතී. අවසානයේදී, මගේම මව තෙවන කෝවිඩ් රැල්ල විසින් ගනු ලැබීය. ඔබගේ ආදරණීයයන්ට මෙම මාරාන්තික රෝගයට නිරාවරණයවීමට ඉඩ නොදෙන්න.”

 578 total views,  10 views today

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Leave a Reply